İşletmeler için Bulut Tabanlı Muhasebe Araçlarının Sağlayacağı En Önemli Avantajlar

Bulut, verileri ve yazılımları her zaman, her yerden, herhangi bir cihazdan çevrimiçi olarak erişilebilir hale getiren bir platform olduğundan, bulut tabanlı yazılımlar ile sabit diskiniz artık merkezi bir merkez değildir ve hareket halindeyken muhasebe gerekliliklerinizi karşılamanıza olanak tanır.

Geleneksel muhasebe yazılımlarında, sistemdeki verilerin ve yazılımın da güncel olmaması gibi bazı önemli sorunlar vardır. Geleneksel muhasebe sistemleri ayrıca verileri tek bir bilgisayarda çalıştırır ve bu verilere yalnızca bir kullanıcı erişebilir.

Bulut tabanlı muhasebe sistemleri, geleneksel sistemlerden çok daha az maliyetli ve karmaşıktır ve yazılıma yapılan yükseltmeler anında ve sürekli olarak gerçekleştirilir. Bir bulut muhasebe sistemiyle, müşteri desteğine her zaman erişebileceksiniz, böylece muhasebe çalışmanızı tamamlamayı asla beklemek zorunda kalmazsınız. Bulut tabanlı muhasebe çözümleri gerçek zamanlı olarak güncellendiğinden ve birden fazla kullanıcının finansal ve müşteri ayrıntılarına erişmesine izin verdiğinden, bulut tabanlı muhasebe geleneksel sistemlerin sağlayamadığı birçok avantaj sunar.

Birinci Sınıf Güvenlik

Verilerinizi depolayan bir bulut hizmeti sağlayıcısından endişe duyuyor olabilirsiniz, ancak bulut aslında bilgi depolamanın en güvenli yollarından biridir. Geleneksel bir muhasebe sisteminde, eğer biri bilgisayarınızı çalacak olsaydı tüm muhasebe detaylarınıza erişebilirdi. Bulut muhasebesi ile bulut hesabınızda oturum açmadıkça hiç kimse verilerinize erişemez.

Bulut tabanlı muhasebe çözümleri ayrıca verilerinizi doğal afetlerden korur ve hatta diğer kullanıcıları sınırlı erişimle yönetebilirisiniz. Bulut tabanlı muhasebe şirketleri, verilerinizin güvenliğinin ve gizliliğinin her zaman sızdırılamaz olmasını sağlar ve bunu garanti altına almak için sürekli güncellemeler yaparlar.

Gerçek Zamanlı Güncellemeler

Bulut tabanlı muhasebe çözümleri, küçük işletme sahiplerinin verileriyle ve muhasebecileriyle bağlantıda kalmasını sağlayan herhangi bir cihazdan bulut tabanlı yazılımı kullanmanıza olanak tanır. Bir bulut muhasebe sistemi ile yazılımı tüm ekosisteminizle kolayca entegre edebilirsiniz, ölçeklenebilir, uygun maliyetli ve kullanımı çok kolaydır. Bulut tabanlı muhasebe araçlarının şirketinize sunabileceği diğer avantajlara bir göz atalım.

Bulut muhasebesi şirketleri, yazılımınız için sürekli olarak gerçek zamanlı güvenlik güncellemeleri yapmakla kalmaz, aynı zamanda bu sistemler verilerinize gerçek zamanlı güncellemeler sağlar. Mevcut finansal durumunuzun tamamen güncel bir görünümüyle, işletmenin finansal geleceği hakkında daha bilinçli kararlar verebilirsiniz.

İşletmeniz İçin Özelleştirilebilir

İşletmenizin ihtiyaç duyduğu her şeyi sağlayan geleneksel bir muhasebe sistemi bulmak zordur. Bulut tabanlı muhasebe çözümleri, tüm ekosisteminizin bir parçası olmak için eklentileri entegre etmenize olanak tanır. Bu, faturalarınıza, satışlarınıza ve müşteri etkileşimi gereksinimlerinize tek bir yerden erişebilmeniz için muhasebe çözümünüzü özelleştirmenize olanak tanır.

Bulut bilişim, müşterilerin çalışmalarını kesintiye uğratmadan arka planda iyileştirmeler oluşturur. İşletmeler, firmalarının gereksinimlerine göre yeni güncellemeleri ve özellikleri açıp kapatabilir.

İlişkileri Daha İyi Yönetebilirsiniz

Satıcılar, distribütörler ve diğer iş arkadaşlarıyla iyi bir ilişki sürdürmek çok önemlidir. Bulut muhasebesi ile faturaları kolayca bulabilir veya bir ödemelerin yönetimini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bulut tabanlı muhasebe çözümleri ayrıca, işletme sahiplerinin tüm mali bilgilerin güncel olmasını sağlamak için muhasebecileriyle düzenli olarak işbirliği yapmalarına olanak tanır ve bu da vergi beyannamelerini çok daha kolay ve sorunsuz hale getirir.

Bulut bilişim, ekibe ve müşterilere kaynak belgelerin ve evrakların transferini sağlamak, düzenlemek ve dosyaları sanal olarak paylaşmak için verimli dosya paylaşımı ile zaman ve efordan tasarruf sağlar. Tüm cihazlarda (dizüstü bilgisayar, cep telefonları ve uygulamalar) erişim sayesinde, birden fazla kullanıcı her yerde ve her zaman işbirliği yapabilir ve birlikte çalışabilir.

Kağıt ve Evraklarla Uğraşmak Zorunda Kalmazsınız

Evrak işlerini düzenli tutmak zorlu bir iştir ve herkesin verilerinizi ele geçirmesine olanak tanır. Yine de bulut tabanlı bir sistemle, manuel hata riskinizi en aza indirebilir ve sonuçları daha hızlı, daha verimli bir şekilde görebilir, böylece mali durumunuzu sürekli kontrol altında tutabilirsiniz. Muhasebe firmaları buluta geçerek kendi tesislerinde donanım gereksinimini en aza indirerek çevreye katkıda bulunurlar.

Bulut muhasebelerde gerekli donanım minimum olduğundan, gereken güç de minimuma indirilerek güç tüketiminde azalma ve optimum enerji kullanımı sağlanır. Böylece bulut, enerji verimli ekipman kullanımı ve daha az karbon ayak izi nedeniyle gereksiz harcamaları ortadan kaldırır. Ayrıca, yeşil bir veri merkezini tercih ederseniz, bulut operasyonları ile çevre dostu uygulamaları devreye almak için verilerinizin uygun prosedürlerle bir bulut ortamında saklanmasını sağlar.


Diğer Yazılar
Bizden Bilgi Almak için
Formu Doldurun
NeKasam'ın sunduğu gelişmiş çözümler hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen formu doldurun.
Teşekkür ederiz! Başvurunuz alındı!
Eyvah! Formu gönderirken bir şeyler yanlış gitti.