Fatura Takibi

Fatura oluşturmak ve takip etmek, hiç bu kadar kolay ve keyifli olmamıştı.

NetKasam ile Fatura Takibi!

e-Ticaret firmalarına özel fatura çözümleri NetKasam'da! Siparişlerinizi toplu veya otomatik olarak faturalandırabilir ve tüm süreci müşterilerinizle birlikte takip edebilirsiniz.

Toplu Fatura Yazdırma

Oluşturduğunuz ve yazdırılmamış faturalarınızı filitreleyin, hepsini tek seferde kolayca yazdırın, personel yatırımınızı azaltın, kazancınızı arttırın.

Tekrarlayan Fatura

Düzenli periyotlarda kestiğiniz faturalar için tekrarlama emri oluşturun. Belirlediğiniz tarihte NetKasam sizin için oluşturur, size ve müşterinize haber verir.

Proforma

Müşterilerinize tekliflerinizi Proforma fatura olarak oluşturun, satış gerçekleşince hızlıca faturaya dönüştürün. Pazarlama ve satış süreçlerinin tümünü NetKasam ile yönetin.

İrsaliye

Sevkiyat yapacağınız ürünler için irsaliyeler oluşturun ve yazdırın. Dilerseniz sistemdeki irsaliyeleri tek tek veya toplu bir şekilde faturalaştırın.

Hızlı Fatura Şablonu

Faturalarınızı yazdırmak için yazdırma şablonunuzu kolayca oluşturun, faturalarınızı hızlı ve profesyonel bir şekilde yazdırın. Amatör yöntemlerden kurtularak, zamandan ve nakitten tasarruf edin.

Hatırlatma Mesajları

Artık her detayı hatırlamak zorunda değilsiniz, Siz işinizi büyütmeye odaklanın. NetKasam detayların tümünü sürekli size ve personellerinize SMS, Bildirim veya Mail olarak hatırlatır, iş aksamalarının önüne geçer.

Farklı Para Birimleri ile Fatura Oluşturma

Faturalarınızı, Türk Lirası harici para birimleri ile oluşturabilirsiniz. Bu sayede oluşabilecek kur farkı kayıplarının önüne geçebilir ve cari bakiyelerinizi doğru yönetebilirsiniz.

Gelişmiş Filtreleme

Fatura, sipariş veya proformalar arasında kaybolmayın. Detaylı filtrelemeler ile dilediğiniz kriterlerde arama yapın ve dilerseniz toplu işlemler ile zaman performansınızı en üst noktaya çıkartın.

Fatura Paylaşma

Oluşturduğunuz faturaları müşterilerinizle sms veya e-posta yoluyla paylaşın ve mutabakat sağlayın. Faturalara istinaden ödeme talep edin ve NetKasam Online Tahsilat özelliği ile tahsilatlarınızı hızlandırın.

Döküman Yükle

Oluşturduğunuz tüm evrak tipleri için Matbu evraklarınızı tarayarak sisteme yükleyebilirsiniz. Bu sayede ihtiyaç olduğunda, Arşivler ve Klasörler arasında kaybolmazsınız.

Yaygın sorular
Fatura takibi ile ilgili sıkça sorulan sorular
e-Faturaya geçince e-deftere geçmem gerekir mi?
netkasam-sss
Her e-faturaya geçiş yapan firma e-deftere geçmek zorunda değildir. Ancak bir yıllık cirosu 10 milyon TL’nin üzerinde olan firmaların e-fatura ile birlikte e-deftere geçiş yapmaları zorunludur. Bununla birlikte cirosu 10 milyon TL’nin altındaki firmalar e-deftere isteğe bağlı geçiş yapabilir.
e-Ticaret sektörü için e-faturanın avantajları nedir?
netkasam-sss
Yaptığınız iş elektronik ticaret olduğu için, doğal olan e-faturaya geçmenizdir. e-ticaret firmaları iş hacimlerine göre her gün pek çok fatura kesip, bu faturaları kargo ile göndermeleri gerekmektedir. Bu işlemler hem zaman kaybına hem de iş gücü kaybına neden olabilir. e-Fatura uygulaması ile faturanızı tek tıkla hazırlayarak, müşterilerinize kolayca iletebilir ve müşterileriniz üzerinde daha profesyonel bir izlenim bırakırsınız. e-Arşiv fatura görüntüleme özelliği sayesinde, e-fatura mükellefi olmayan müşterileriniz de faturalarını elektronik ortamda görüntüleyebilir.
Herkese elektronik fatura kesebilir miyim?
netkasam-sss
Evet. e-fatura sistemine kayıtlı olup olmamasına bakılmaksızın tüm müşterilerinize e-fatura kesebilirsiniz. e-Fatura sistemine geçtikten sonra e-fatura kullanıcılarına e-fatura gönderebilirsiniz. e-fatura kullanıcısı olmayan şahıs veya işletmelere ise e-arşiv fatura kesebilirsiniz. e-fatura kullanıcısı olup e-arşiv kullanmayan firmalar, e-fatura kullanmayan müşterilerine matbu fatura kesebilir.
E-Fatura ‘yı kimler kullanabilir?
netkasam-sss
Ticari firma olarak sadece Anonim, Limited, Gerçek ve Şahıs şirketi statüsünde bulunan mükellefler e-Fatura uygulamasından yararlanabilmektedir.
e-Fatura nasıl kesilir?
netkasam-sss
Oldukça basittir. E-fatura sistemine geçtikten sonra NetKasam üzerinden e-faturalarınızı tek tıkla müşterilerinize gönderebilirsiniz. e-fatura sistemine geçiş yaptıktan sonra fiziksel fatura kullanımı yapmamanız gerekir. Müşterinizin vergi numarasını sisteme girip, e-fatura veya e-arşiv faturayı düzenlediğinizde, NetKasam oluşan e-faturayı müşterinize otomatik olarak gönderir gönderir.
e-Fatura geçiş hadleri neler?
netkasam-sss
Yıllık cironuz10 + Milyon ise; fiziksel veya internet üzerinden satış yapımasına bakılmaksızın, e-faturaya geçiş yapmak zorundasınız!. Eğer internet üzerinden satış yapıyorsanız ve cironuzun 5 Milyon üzerinde ise GİB (Gelir İdaresi Başkanlığı) tarafından yapılmış olan düzenlemelere göre e-fatura kullanıcısı olmanız gerekiyor. Fakat her şirket cirosuna bakılmaksızın, isteğe göre e-fatura kullanıcısı olabilir.
Bizden Bilgi Almak için
Formu Doldurun
NeKasam'ın sunduğu glişmiş çözümler hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen formu doldurun.
Teşekkür ederiz! Başvurunuz alındı!
Eyvah! Formu gönderirken bir şeyler yanlış gitti.