E-Ticaret ve Pazaryeri İçin Entegrasyonun Önemi

E-ticaret herhangi bir mağazanın satış, dağıtım ve ödeme işlemlerini yapabildiği online sistemin adıdır. Günümüzde fiziksel olarak mağazası olan ya da olmayan pek çok satıcı bulunur. Gelişime açık olması ve çok sayıda avantajı olması sebebiyle E-ticarete olan yönelim gittikçe artmaktadır.

E-ticaret firmaları sattıkları ürünleri kargoya verebilmesi için önce bir faturalama işlemi yapması gerekir. Bu işlemi hızlı yapamayan firmalar sevkiyat sürelerinde gecikmeler yaşayabilir. Satışın yanı sıra bir de iade gibi talepler olduğunda, para iadesi ya da başka bir ürün alımında işler karmaşık hale gelebilir. Böyle bir durum müşteri memnuniyetsizliğinin artmasına ve zamanla müşteri kaybına neden olabilir.

E-Ticaret Entegrasyonu Ne Demek?

Entegrasyon bir araya getirme, bütünleşme demektir. Satışların artırılması, daha fazla alıcıya ulaşabilmek, kar oranını yükseltmek amacıyla bu çalışmalar yapılır.  Ödemelerin, kargo teslimlerinin ve iadelerin kolaylıkla takip edilmesi sağlanır. E-ticaret yazılım entegrasyonları ile firmanızın işleyişi çok daha düzenli hale gelecektir. Bu sayede satış sırasında ve sonrasında ortaya çıkabilecek sorunlar en aza indirilir. Çalışma ortamında daha huzurlu bir ortam oluşur ve çalışanların performanslarında artış görülür.

E-Ticaret İçin Ön Muhasebe Programı Neden Önemlidir?

E-ticaret siteleri için muhasebe programı kullanmak işleyişin düzenli bir şekilde ilerlemesini sağlar. Yaptığınız satışlar ön muhasebe programına otomatik olarak aktarılır. Tüm satış ve iade işlemlerinizi tek bir yerden yönetebilirsiniz. Satışlarınız sisteme aktarıldıktan sonra kolaylıkla fatura kesebilirsiniz. E-fatura kullanıyorsanız müşterilerinize faturalarını sistem üzerinden gönderebilirsiniz. Farklı E-ticaret sitelerinden ürün alıyorsanız; aldığınız ürünler, stok sayınızı ve müşteri hesaplarınızı ön muhasebe programınızdaki modüllerden takip edebilirsiniz. Programa giriş yapabilmeniz için illa ofiste olmanız gerekmez. İstediğiniz yerde ve zamanda sisteme giriş yapabilirsiniz.

Büyüme planlarınızda yardımcınız olacak günlük özet raporlarına kolaylıkla ulaşabilir, düzenli olarak takibini yapabilirsiniz. Faturalarınızı son derece pratik ve hızlı bir şekilde toplu olarak yazdırabilirsiniz. Bu işlem zamandan tasarruf etmenize yardımcı olur. Ödeme yöntemlerinizi belirledikten sonra sisteminize ekletebilirsiniz.

Pazaryeri Entegrasyonu Ne İşe Yarar?

Marketplace olarak da bilinen pazaryeri, alıcı ve satıcıları online platformda buluşturan bir sistemdir. Tüm dünyada en çok bilinen pazaryeri Amazon’dur. Ülkemizde bilinenler ise Trendyol, Hepsi Burada, Gitti Gidiyor ve N11 gibi internet siteleridir. Bu mağazalarda birbirinden bağımsız iş yapan satıcılar tek bir çatı altında toplanmıştır. Bu sitelere her gün milyonlarca ürün eklenir. Bilindik siteler oldukları için kısa sürede çok sayıda kişiye ulaşmak mümkün olmuştur. İnternet üzerinden ürün satmak isteyen ancak site kurmakla zaman kaybetmek istemeyenler, pazaryerlerinde satış yapabilirler. Alıcının istediği ürünü kolaylıkla bulmasını sağlayan bu sistemden ciddi kazançlar elde edilebilir.

Entegrasyon işlemlerini yaptırmak için güvenilir ve sektörde deneyimli bir firma bulmalısınız. Böyle bir firma taleplerinize en iyi şekilde cevap verecek, yaşadığınız problemlere etkili çözümler sunacaktır.

Pazaryeri Entegrasyonu Yaptırmanın Yararları Nelerdir?

Pazaryeri entegrasyonu ile ürünlerinizi diğer pazaryeri mağazalarına pratik bir şekilde yollayabilirsiniz. Kampanyalar ve indirimler uygulayarak mağazanızı müşteriler için cazip hale getirebilirsiniz. Müşteri siparişlerini size özel panelde görebilirsiniz. Satışını yaptığınız ürünlerle ilgili bilgiler ön muhasebeye gelecektir. Panel üzerinden siparişin tümünü ya da içerisindeki bazı ürünleri iptal edebilirsiniz. Sevkiyat yapılacak siparişlerinizi otomatik bir şekilde kargo firmalarına aktarabilirsiniz.

Pazaryeri entegrasyonunda birbirinden farklı ürünler satan büyük firmalara entegre olabilirsiniz. Sürekli gelişen bu sistem sayesinde büyüdükçe daha fazla yerde satış yapabilirsiniz. Stoklarınızı görüntülemek müşterilerin satın aldıkları ürünleri kısa sürede kargoya vermenizi sağlar. Pazaryerlerinin online platforma taşınması alıcı ve satıcılar için birçok avantajı beraberinde getirmiştir. Bu sayede satıcılar yerli ve yabancı mağazalarda ürün satma fırsatı bulmaktadır. Farklı mağazalarda ürün satılması gelirinizi ciddi oranda artıracaktır.

Sonuç olarak satış yaptığınız E-ticaret siteniz ya da pazaryeriniz için ön muhasebe programına entegre olmanız işinizi daha iyi bir şekilde yapmanıza olanak sağlayacaktır. Düzenli iş takibi yaparak, müşterilerinizin taleplerine kısa sürede cevap verebilirsiniz. Finansal raporlarınızı inceleyerek, ileriye yönelik büyüme hedefleri belirleyebilirsiniz. Bu sayede kazancınız katlanarak artacaktır.

NetKasam ile siteniz ve pazaryeri mağazanız için entegrasyon hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Fiyatlarımız ve konu hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayın.

Diğer Yazılar
Bizden Bilgi Almak için
Formu Doldurun
NeKasam'ın sunduğu gelişmiş çözümler hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen formu doldurun.
Teşekkür ederiz! Başvurunuz alındı!
Eyvah! Formu gönderirken bir şeyler yanlış gitti.