E-Ticaret Sitenizi Bir Pazaryeri ile Entegre Etmeniz İçin 7 Neden

E-ticaretin dünya ekonomisinde ne denli önemli bir yere sahip olduğunun artık herkes farkında. Online alışveriş hızla yayılıyor ve etkisi tüm dünyada hemen her alanda görülebiliyor. Modern kullanıcılar, tercihlerini fiziksel mağazalardan mobil ekranlara kaydırdı ve bu, her geçen gün çevrimiçi pazaryerlerinin büyümesine yol açtı.

Büyük pazaryerlerinin milyonlarca günlük ziyaretçisi var. Birçok alışveriş meraklısı; marka popülaritesi, çok çeşitli ürün seçenekleri, kolay arayüz gibi ayrıntılar sayesinde ünlü pazar yerlerini ziyaret eder. Online alışverişin genişlemesinin arkasındaki nedenlerden biri, eşsiz teklifler ve avantajlardır. Müşteriler küçük e-ticaret sitelerini de kontrol ediyor olabilir, ancak yine de aynı ürünü bu ünlü pazaryerlerinden satın alıyorlar.

Bu nedenle e-ticaret sitenizi bir pazaryeri ile henüz entegre etmediyseniz, potansiyel müşterilerinizi kaçırıyor olabilirsiniz.

Pazaryeri entegrasyonu hem küçük hem de büyük işletmelere sayısız fayda sağlar.

Web sitenizi çevrimiçi bir Marketplace ile entegre etmek için öne çıkan argümanlar şu şekilde listelenebilir:

  • Aynı alandaki alternatiflere karşı üstünlük sağlamak
  • Büyük kitlelere ulaşmak
  • Zamandan ve paradan tasarruf etmek
  • SEO geliştirmek
  • Halihazırda mevcut olan BT altyapısını kullanmak
  • Sorunsuz ürün sevkiyatı ve teslimat yönetimi
  • Yeni bir ürünü test etmek

Aynı Alandaki Alternatiflere Karşı Üstünlük Sağlamak

Sürekli büyüyen perakende pazarında rekabeti başarıyla tamamlayıp yarışı kazanmak hiç kolay değil. Bu, bir Marketplace’te satış yapmaya başlamanızın ne denli önemli olduğunu anlamanız için oldukça önemli bir ayrıntıdır.

Sizinki gibi çok sayıda web sitesi var ve birçoğu neredeyse aynı ürünü satıyor. Bu nedenle, tüm bu web mağazaları arasında öne çıkmanız zor olabilir. Marka adınızı öne çıkarmak ve işletmenizin büyümesini artırmak için bir Marketplace ile entegre olarak tüm bu web siteleriyle rekabet etmelisiniz.

Büyük Kitlelere Ulaşmak

Bir pazaryeri ile entegre olmanın en büyük yararı, pazaryerinin büyük kitlelerini ürününüze çekmektir. Birçok müşteri, güven eksikliği nedeniyle küçük web sitelerinden ürün satın almaz.

Pazaryeri, potansiyel müşteriler arasında fark edilmek ve onları ürününüzü satın almaya ikna etmek için mükemmel bir yerdir. Birazcık ilgi bile büyük satışlara ve gelirlere dönüşebilir.

Zamandan ve Paradan Tasarruf Etmek

Marka adınızı çeşitli pazarlama süreçleri ile ayrı ayrı tanıtmak bazen sizin için verimli olmayabilir. Bu durumda büyük gelir ve zaman kaybına uğrayabilirsiniz. Markanızı popülerleştirmeye yönelik temel yaklaşımlar herhangi bir garanti ile gelmiyor.

İşte burada pazaryerleri devreye giriyor. Pazaryerleri yalnızca dijital bir vitrin oluşturmak için daha büyük bir platform sağlamakla kalmaz, aynı zamanda yoğun tüketici trafiğini de çekme niteliğine sahiptir. Bu sorunsuz yaklaşım, kesinlikle zamandan ve paradan tasarruf sağlayacak ve büyük satışlarla sonuçlanacaktır.

SEO Geliştirmek

Müşterilerin dikkatini onlara yönlendirmek için ürünlerinizin arama sonuçlarının en üst tarafında yer alması gerçekten önemlidir. Bir ürün alışveriş yapanlar tarafından görülmüyorsa, satılma şansı yoktur. Pazar yerleri ayrıca marka görünürlüğünüzü ve SEO stratejilerinizi artırmanıza yardımcı olur.

Çevrimiçi bir Pazaryerinde ürün listeleme, daha fazla kullanıcının görünürlüğünün elde edilmesini sağlayarak SEO sonuçlarınızı iyileştirmenize yardımcı olur. Böylelikle pazaryeri sayesinde kendi web sitenizin de öne çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Halihazırda Mevcut Olan BT Altyapısını Kullanmak

Pazaryeri entegrasyonu ile bir ürünü satmak için BT altyapısına ve diğer ilgili kaynaklara yatırım yapmaya gerek yoktur. Satıcılar, herhangi bir güçlük çekmeden Marketplace yapısından yararlanabilir. Bu sayede satıcılar, teknik gelişmelere tek bir kuruş bile yatırmadan büyük miktarda kâr elde edebilirler.

Sorunsuz Ürün Sevkiyatı Ve Teslimat Yönetimi

Sevkiyat ve teslimat amaçlı kurye hizmetine sahip birçok pazar yeri sitesi vardır. İşinizin ilk aşamasındaysanız, Marketplace’in sahip olduğu teslimat hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bu, gelirlerinizi teslimat hizmetlerine yatırım yapmaktan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Ayrıca satıcıların müşterilere ücretsiz gönderim sağlamasına izin verecek ve kullanıcılar bu sayede satın almaya çok daha meyilli olacaklardır.

Yeni Bir Ürünü Test Etmek

Yeni bir ürün piyasaya sürdüyseniz, bunun müşteriler arasında kabul edilebilir olup olmayacağını varsayamazsınız. Bu durumda, ürününüzü dünya çapında milyonlarca müşteri tarafından görülebileceği için tanınmış bir Marketplace’te piyasaya sürerek test edebilirsiniz. Bu, ürününüzün tüm dünyada kabul görmesini sağlayacaktır ve eğer müşteriler memnun kalırsa, aynı üründen daha fazla stok üretebilir ve sorunsuz bir şekilde satabilirsiniz.

Sonuç

Bir e-ticaret mağazasını çevrimiçi bir Marketplace ile entegre etmek hem küçük hem de büyük ölçekli işletmeler için kesinlikle harika bir seçenektir. İşinizi geliştirebilmeniz adına birçok avantaj sunan pazaryerleri, işletmenizin büyümesi ve her geçen gün potansiyelini artırması adına oldukça önemlidir.

NetKasam avantajları ile kolay bir biçimde Marketplace entegrasyonunuzu tamamlayabilir, kontrolünü tek bir noktadan sağlayabilirsiniz. Trendyol, HepsiBurada, N11, GittiGidiyor ve Morhipo ile kolay entegrasyon avantajları NetKasam’da sizleri bekliyor.

Diğer Yazılar
Bizden Bilgi Almak için
Formu Doldurun
NeKasam'ın sunduğu gelişmiş çözümler hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen formu doldurun.
Teşekkür ederiz! Başvurunuz alındı!
Eyvah! Formu gönderirken bir şeyler yanlış gitti.