E-Fatura Nedir, E-Fatura Kullanmanın Avantajları Nelerdir

E-Fatura, kullanıcı ve işletme arasında güven teminatı oluşturan hızlı ve güvenli bir alışveriş raporlama sistemidir. Hızlı olması nedeniyle zamandan ve internet üzerinden sağlanıyor olması nedeniyle maliyetten tasarruf sağlamaktadır. E-Fatura sistemi aynı zamanda çevre dostu bir anlayışa sahiptir.

E-Fatura sistemleri ticarî faaliyetlerinizi hızlı bir biçimde gerçekleştirmenizi ve yüzlerce kâğıdın masrafından ve çevreye olan zararından kurtulabilmenizi sağlayan bir sistemdir. Faturalandırma işleminin elden gerçekleşmesi birçok açıdan zaman ve para kaybına yol açmaktadır.

E Fatura Sisteminin İşletmelere Sağladığı Avantajlar

E-Fatura sistemlerinin en büyük olanaklarından birisi dünyanın her yerine faturalandırma işlemleri yapabilmek ve en önemlisi bunu hızlı bir biçimde gerçekleştirebilmektir.
Saniyeler içinde müşteriye ulaşmanızı ve ticarî faaliyetlerinizi bu denli kısa sürelerde raporlandırmanızı sağlayan E-Fatura sistemi anlık olarak işleme geçmesi nedeniyle müşteriniz nazarında güven kazanma olanağını temin edecektir.

Alışverişin çok büyük oranda internet düzlemine taşındığı ve artık bütün büyük işletmelerin dijitale taşındığı gerçeği göz önünde bulundurulduğu zaman E-Fatura sisteminin ne denli kritik bir rol oynadığı açık bir şekilde ortaya çıkmaktadır.

E Fatura Sistemi İçin Başvuru Süreci

E-Fatura sistemini kullanmak isteyen işletme sahipleri öncelik olarak Gelir İdaresi Başkanlığına bir başvuru gerçekleştirmelidir, ancak NetKasam olarak bu süreci sizin adınıza biz gerçekleştirmekteyiz. E-Fatura aktivasyonu için Gelir İdaresi Başkanlığına gitmek yerine bu işlem NetKasam online başvuru formunu doldurarak da kolayca yapılabilmektedir. Mali mühür temini gerçekleştirilerek NetKasam online başvuru sürecine dahil edilir ve son olarak hesabın aktivasyonu beklenmektedir.

NetKasam online dönüşüm uzmanları E-Fatura başvuru sürecinde sizlere bu süreci zahmetsiz bir biçimde atlatmanız adına birçok destek sunmaktadır. Anonim, limited, gerçek ve şahıs statüsünde bulunan bütün işletmeler E-Fatura sisteminden faydalanabilirken şirketin cirosu önemli olmaksızın E-Fatura sistemine geçiş yapabilir, faturalandırma işlemlerinizi hızlı ve kolay bir biçimde hallederek müşterilerinize fazlasıyla memnun olacakları bir hizmet sunabilirsiniz.

E Fatura Nasıl Kesilir?

NetKasam E-Fatura sistemi, bulut teknoloji aracılığı ile sağlanan güvenli altyapı sayesinde hem müşterilerinizin hem de işletmenizin kaygısız bir biçimde ticarî faaliyetleri gerçekleştirmesine olanak tanıyacaktır. Hem SMS hem de mail yoluyla yollanabilen E Fatura hizmeti 7 gün 24 saat kullanıcılarınıza ulaşabilmenizi sağlayacaktır. NetKasam panelinden tek tıkla gerçekleştirebileceğiniz faturalandırma işlemi, E Fatura sistemine kayıtlı olsun ya da olmasın bütün işletmelere ve müşterilere fatura kesme imkânı tanımaktadır. E

Elektronik ve dijital düzlemde büyük bir boyut kazanan ticarî faaliyetler sırasında hem zaman kaybına hem de iş gücü kaybına yol açmamak adına bu faaliyetlerin E-Fatura sistemleri tarafından gerçekleştirilmesi firmalar ve müşteriler arasında hız ve güvene dayalı bir köprü kurmaktadır.

E-Fatura ve E-Arşiv İşlemleri

E Fatura işlemleri, sizi faturalarınızı kargo ile yollama zahmetinden kurtarmakla birlikte son derece güvenli bir biçimde faturanın ikinci örneğini dijital ortamda muhafaza edebilme imkânı sağlamaktadır. Her geçen gün daha fazla işletme tarafından tercih edilen E Fatura hizmetleri çevre dostu olmasının yanı sıra sağladığı büyük tasarruf sayesinde birçok açıdan cazibeye sahiptir.

E-Fatura işlemleri kağıt ve mürekkep masrafından kurtulmanızı sağlarken kargo sırası beklenen ve kargo maliyeti ödenen geleneksel faturalandırma yöntemlerinin aksine saniyeler içinde gerçekleştirilmektedir. Bu yönüyle hem beraber ticarî faaliyetler yürüttüğünüz işletmeler hem müşteriniz hem de kendi iş gücü potansiyeliniz adına önemli bir memnuniyet atmosferi sağlayan

E-Fatura işlemleri online muhasebe sistemlerinin göz bebeği haline gelmiştir ve online muhasebe kullanmak isteyenler için E-Fatura hizmetleri önemli faktörlerden birisi olarak görülmektedir.

E-Fatura ile Hızlı Teslimat ve Hızlı Tahsilat

E-Fatura işlemleri müşterilerinizle aranızda güven ve hıza dayalı bir memnuniyet ortamı sağlamanın yanı sıra satış gelirlerinizi çok daha hızlı bir biçimde elde edebilmenizi sağlamaktadır. Tahsilât süreçlerini hızlandırmak firmanızın gelir gider dengesini daha net ve kolay bir biçimde yönetmenizi sağlarken

E-Fatura hizmetlerinin 7/24 çalışıyor olması da bu konuda önemli bir avantaja sahip olma imkânı temin edecektir. 2021 yılının başı itibariyle havale ve EFT işlemlerinin 7 gün 24 saat gerçekleştirilebiliyor olması, müşterilerin havale ve EFT aracılığı ile yapılan faaliyetleri çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirmesine olanak tanımıştı. Siz de E-Fatura sistemine geçiş yaparak ticarî faaliyetlere hız kazandıran bu yenilikten faydalanma imkânına sahip olabilirsiniz.

Diğer Yazılar
Bizden Bilgi Almak için
Formu Doldurun
NeKasam'ın sunduğu gelişmiş çözümler hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen formu doldurun.
Teşekkür ederiz! Başvurunuz alındı!
Eyvah! Formu gönderirken bir şeyler yanlış gitti.