Customer Stories

Niche (Niş) pazar nedir?

Niş pazar, genellikle büyük ve rekabetçi bir pazardan daha spesifik ve odaklanmış bir alt kategoridir. Niş pazarlar, belirli bir demografik grubu, coğrafi bölgeyi veya ilgi alanını hedefler ve bu yolla daha az rekabetle karşılaşır. Örneğin, spor ayakkabıları birçok kişi tarafından kullanılırken, "vegan spor ayakkabıları" niş bir pazardır. Niş pazarlarda faaliyet göstermek, daha sadık bir müşteri kitlesi oluşturmayı ve markanın uzmanlık alanını derinlemesine göstermeyi kolaylaştırır. Ancak, niş pazarlar genellikle daha küçük olduğu için büyük çaplı satışlar ve geniş kitlelere ulaşmak daha zor olabilir.

Client
Industry
Services
Date
Verified writer
Customer Stories

More customer stories

Customer story

ASIN Numarası nedir?

ASIN (Amazon Standard Identification Number), Amazon'un kendi içinde geliştirdiği ve kullanılan bir ürün tanımlama numarasıdır. Her bir ürün için Amazon tarafından atanmış benzersiz bir 10 karakterlik alfanümerik kod olan ASIN, Amazon'daki milyonlarca ürünün kolayca sınıflandırılmasını ve tanınmasını sağlar. Bu kod, Amazon'da bir ürünün kimliği gibi işlev görür ve ürünün arama sonuçlarında doğru şekilde yer almasını, müşteriler tarafından kolayca bulunmasını ve satıcıların stok yönetimi gibi işlemlerini basitleştirmesine olanak tanır.

Read Story
Customer story

Çok Kanallı (Omnichannel) E-Ticaret Nedir?

Çok kanallı e-ticaret, işletmelerin çeşitli satış kanallarını (online mağaza, fiziksel mağaza, sosyal medya, mobil uygulamalar vb.) entegre bir şekilde kullanarak müşterilere kesintisiz bir alışveriş deneyimi sunmasını ifade eder.

Read Story
START YOUR FREE TRIAL

Ready to transform your product? 🚀