Pazaryerlerinde Entegrasyona Neden İhtiyaç Vardır?

Pazaryerleri içerisinde mağaza açarak online satış yapmaya olanak sağlar. Her bir pazaryerinin kullanım şartları farklı olsa da temelde aynı işi yaparlar. Günümüzün en gelişmiş pazaryerleri içerisinde binlerce mağaza bulunur. Her bir mağazanın çok sayıda ürünü olduğundan zaman zaman karışıklar olabilir. Bu durum müşteri kaybına neden olacağından sistemin işleyişinde geliştirmeler yapılmalıdır.

Pazaryerleri henüz bu kadar yaygın olarak kullanılmıyorken sistemin daha yavaş olmasında bir sorun yoktu. Ancak müşteri sayısı ve rakip firmalar arttıkça sistemin pratikleşmesi için bir takım çalışmalar yapılması gerekti. Bu amaçla ortaya çıkarılan pazaryeri entegrasyon sistemleri firmaların iş yükünü büyük ölçüde azalttı. Entegrasyon sistemleri ürünün mağazaya eklenmesinden müşteriye ulaşmasına kadarki tüm aşamaların bir panel üzerinden yürütülmesini sağladı. Bu sayede istenilen ürünleri geriye yönelik olarak izlemek mümkün oldu.

Pazaryerlerinde Entegrasyon Sistemi Kullanılması Ne İşe Yarar?

Entegrasyon sistemi pazaryeri bünyesinde bulunan mağazaların fatura kesme, kargo fişi hazırlama, stok takibi, sipariş ve ödeme takibi konularında kolaylık sağlar. Tüm işlemler tek bir yerden yapılabildiği için farklı pazaryerleri arasında veri akışı sağlanabilir. Bu durum sayısız işlemin tek bir ekran kullanarak pratik bir şekilde yapılacağı anlamına gelir. Sistem online olarak kullanılabildiği için her an istenilen yerden ulaşmak mümkün olur. Zaman ve mekan kısıtlaması olmaması verimliliğe pozitif etki eder. Ayrıca istediğiniz kullanıcıların mesai saatleri dışında sisteme girmelerini ve bazı modülleri görmelerini de kısıtlayabilirsiniz.

Stok Takibi Yapmayı Sağlar

Entegrasyon sistemleri satılan ürünlerin anında stoktan düşmesi sağlanabilir. Bu sayede kalmayan ürünler sitede belirtilerek müşteriler bilgilendirilir. Stoklarda hata olmaması için ürünlerin sisteme doğru girilmesi çok önemlidir. Barkod sistemi kullanarak ürünleri kolaylıkla sisteminize kaydedebilirsiniz. Müşteri ürünle ilgili bir problem yaşadığında sorunun nereden kaynaklandığını bulabilirsiniz.

Rakip Analizi Yaparak Fiyatlarınızı İyileştirir

Pazaryerleri ve E- Ticaret sitesi kullanarak satış yapan firmalar için en önemli noktalardan biri de rakip analizi yapmaktır. Entegrasyon sistemleri sizinle aynı ya da benzer ürünleri satan mağazaların fiyatlarını kontrol eder. Size ürünü en doğru fiyata satabileceğiniz bir fiyat teklifi sunar.  Onaylamanız durumunda ürünün fiyatını günceller. Günümüzde pek çok büyük firma bu yöntemi kullanarak müşteri çekmektedir. Fiyatların sürekli değişmesi müşterilerin sitenizi daha çok takip etmesini sağlayacaktır.

Kargo Fişi ve Faturaları Otomatik Oluşturur

Popüler bir pazaryerinde mağaza açtıysanız gün içerisinde çok sayıda sipariş alırsınız. Müşterilere ürünleri zamanında ulaştırabilmek için sürecin her bir aşamasını pratik hale getirmeniz gerekir. Kargo fişi hazırlama ve fatura oluşturma aşamalarının uzun sürmesi ürünlerin kargoya verilme sürecini geciktirecektir. Bu aşamaları en iyi şekilde yönetmek için entegrasyon sistemleri size yardımcı olacaktır. Sistem sayesinde kargo fişiniz ve faturanız kolaylıkla oluşacaktır. Bu sayede herhangi bir aksilik olmadan ürünlerinizi müşteriyle buluşturabilirsiniz.

Pazaryeri Entegrasyon Sistemi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tek başına pazaryerine mağaza açmanız yetersiz olacaktır. Çünkü ürünlerinizi beğenen bir müşterinin sizi bulabileceği başka bir yer olmayacaktır. Ayrıca ürünlerinizi sergilerken de pazaryeri kurallarına uymanız gerekecektir. Tüm bu etkileri göz önüne alındığında E-Ticaret sitesi açarak pazaryeriniz ile entegre ermeniz mantıklı olacaktır.

Entegrasyon sistemi seçerken dikkat etmeniz gereken ilk nokta sistemin hangi altyapıya sahip olduğudur. Sistemdeki modüller isteğinize göre düzenlenebilir ancak altyapısı sağlam değilse verimli olmayacaktır. Ayrıca böyle bir sistem büyümeye karşı hazırlıklı olacağı için uzun yıllar kullanılabilir. Diğer dikkat etmeniz gereken konu da sistemin teknik bakımdan zenginliğidir. Farklı teknik özellikler sunan bir sistemi kullanmak işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Böyle bir sistemde büyüme hedeflerinizi gerçekleştirdiğinizde değişiklikler yapabilirsiniz.

Pazaryeri Entegrasyon Sistemi Nereden Alınır?

Pazaryerlerinin başarılı olması için iyi bir sisteme sahip olması gerekir. Süreçlerini doğru şekilde yönetemeyen bir sitenin ürün gönderme ve iade alma aşamaları sıkıntılı olacaktır. Müşteriler için oldukça önemli olan bu aşamalar memnuniyetin artmasında etkilidir. Alanında deneyimli, profesyonel firmamızla çalışırsanız daha iyi bir sistem kurabilirsiniz.  Sizlere sağladığımız satış sonrası destek sayesinde kriz anlarında muhteşem çözümler sunarız.

Pazaryeri entegrasyon sistemi fiyatlarını merak ediyor olabilir.  Hesaplama paket içerisine eklenecek hizmetlere göre belirlenecektir. Mağazanızı en iyi şekilde yönetmek için farklı modüllere sahip, güçlü altyapısı olan bir program seçmelisiniz.

NetKasam eTicaret Sistemi
NetKasam ile E-Ticarette Sınır Tanımayın!

e-Ticarette global pazarlarda yer alarak potansiyelinizi yakalayın. NetKasam, yurtiçi ve yurtdışı pazaryerleriyle kolay entegrasyon sağlar ve muhasebe süreçlerinizi basitçe yönetmenize olanak tanır. Daha geniş bir müşteri kitlesine ulaşmak, satışlarınızı artırmak ve e-ticarette sınırları zorlamak için NetKasam'ın sunduğu avantajları keşfedin.

Ücretsiz Dene
Diğer Yazılar
Bizden Bilgi Almak için
Formu Doldurun
NeKasam'ın sunduğu gelişmiş çözümler hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen formu doldurun.
Teşekkür ederiz! Başvurunuz alındı!
Eyvah! Formu gönderirken bir şeyler yanlış gitti.