E-Ticaret Sitenizi Sevgililer Gününe Hazırlayın

Sevgililer günü tüm dünyada binlerce kişi tarafından kutlanır. Sevgisini karşısındakine belli etmek isteyen insanlar çeşitli hediyeler alır. Hediye olarak alınabilecek mutfak eşyalarından kıyafete, elektronik cihazlardan ev tekstil ürünlerine kadar farklı kategorilerde milyonlarca ürün vardır. Satın aldığınız hediyenin yanına kurabiye yapıp koyarsanız tatlı bir jest olacaktır. Bunun yanı sıra çıktı aldığınız fotoğrafları da ekleyebilirsiniz.

Her yıl 14 Şubat tarihinde kutlanan sevgililer günü E-ticaret siteleri için de önemlidir. Bu özel güne yaklaşıldığında satış oranları artmaya başlar. En çok sevgili kombinleri satılmaktadır. İsim ve tarih yazılı hırkalar, T-shirtler, eldiven ve bereler sevgililer tarafından yoğun ilgi görür. Çift olarak satılan saatler de göze hoş gözükmektedir. Çeşitli kampanyalar düzenleyerek hediyelerin sizden alınmasını sağlayabilirsiniz. Çalışmalarınız başarılı olduğunda birkaç günlük gelirinizi tek günde kazanabilirsiniz. Bunun için stratejik kararlar almalı ve doğru şekilde uygulamalısınız. Sevgililer Günü’nü daha fazla satış yaparak fırsata dönüştürmek için çeşitli kampanyalar yapabilirsiniz. Bunun için hangi tarz ürünler sattığınızın bir önemi yoktur. Farklı pazarlama stratejileri uygulayarak mevcut ürünlerinizi cazip hale getirebilirsiniz. Sevgililer Günü’ne sayılı günler kala size bahsettiğimiz stratejiler sayesinde satışlarınızı katlayabilirsiniz.

Sitenin Tasarımını Sevgililer Günü’ne Uygun Hale Getirin

Birçok çift için önemli bir gün kabul edilen 14 Şubat’tan günler önce hediye arayışına girilir. Sevgililer birbirlerine tek bir hediye alabileceği gibi, birçok hediyeden oluşan pakette hazırlayabilirler. Bunun için yapacakları ilk şey sitenizi ziyaret etmektir. Sitenize giren birinin dikkatini öncelikli olarak çeken şey tasarımınız olacaktır. E-ticaret sitenizi özel günlere entegre etmek için mevcut tasarımınızda değişiklikler yapabilirsiniz. Sürekli sitenize giren kişiler değişikliği anında fark edecektir. Sevgililer Günü’ne özel kırmızı ağırlıklı kalp ve çiçek detayları içeren tasarımlara yer verebilirsiniz. Bu sayede siteniz ziyaretçilerin ilgisini çekecektir.

Ana sayfanızda ve farklı kategorilere ait sayfalarda banner kullanabilirsiniz. İlgi çekici bir afiş ziyaretçilerinizde tıklama isteği uyandıracaktır. İndirimleriniz ve kargo kampanyalarınızla ilgili bilgi veren bir banner kullanmanız satış oranlarınızı artırabilir. Pop-up olarak adlandırılan küçük pencereler kullanmak, ziyaretçilerin dikkatini çekebileceğiniz bir başka yoldur. Siteye giriş yapan ya da ayrılmak üzere olan ziyaretçilere pop-uplarla alabilecekleri ürünler önerebilirsiniz. Sitenizi ziyaret edenlerin dikkatini çekecek diğer bir şey de ürün görselleridir. Görsellerinizi Sevgililer Günü’ne uygun olarak yeniden tasarlayabilirsiniz. Romantik bir görünüm elde etmenizi sağlayacak mum ışıkları kullanabilirsiniz.

Sevgililer Günü’ne Özel Hediyelerle Müşterilerinizi Şaşırtın

Sevgililer Günü’ne uygun ürünler satmıyorsanız alışveriş yapanlara özel hediyeler belirleyebilirsiniz. 100 TL üzerine kalpli kupa ya da seçili ürünümüzü alana 10’lu mum hediye gibi kampanyalar yapabilirsiniz. Göndereceğiniz kargoların içerisine gül yaprakları, küçük kalpler ya da süslü not kağıtları ekleyebilirsiniz. Paketi açan müşterileriniz sürprizinize şaşırarak mutlu olacaktır.

Sevgililer Günü gelmeden birkaç hafta önce ürün çeşitliliğinizi artırabilirsiniz. Farklı kategorilerde ürünler ekleyebilirsiniz. Sitenizde en çok satılan Sevgililer Günü kısmı oluşturarak müşterilerin dikkatini çekebilirsiniz. Bu özel güne hitap edebilecek ürünler satıyorsanız bundle paketler oluşturabilirsiniz. Birden fazla ürünü bir paket halinde satışa sunarak romantik bir hediye oluşturabilirsiniz. Alıcıların hediye alma sürecini kısaltan bu paketler yoğun ilgi görmektedir.

Sevgililer Günü’ne Özel İndirimler Yaparak Ziyaretçi Çekin

E-ticaret siteleri için özel günler daha fazla satış, daha yoğun çalışma temposu anlamına gelmektedir. Bu dönemde verilen siparişlere yetişebilmek için destek almanız bile gerekebilir.  Mevcut ürünlerinize ek indirimler uygulamanız da müşterilerin sitenize yönelmesini sağlayacaktır. Bu sayede insanlar sadece birbirlerine değil, uygun buldukları ürünlerden de satın alacaktır. Sevgililer Günü’ne özel satış stratejileriniz için video çalışması da yapabilirsiniz. Ürünlerinize ve kampanyalarınıza dair detaylı bir video ilgi çekecektir. E-ticaret sitelerinden alışveriş yapacak olanlar ürünün gerçekte nasıl göründüğünü merak ederler.

Sevgililer Günü’ne özel stratejiler belirlemeniz kadar bunları insanlara duyurmanız da büyük önem taşır. Potansiyel müşterilerin haberdar olmadığı kampanyalar ve indirimler bir işe yaramayacaktır. E-posta ve sosyal medya üzerinden ziyaretçilerinizi yeniliklerden haberdar edebilirsiniz. Yüksek takipçi sayısına sahip Instagram hesapları ve bloglar aracılığıyla da kampanyalarınızı insanlara duyurabilirsiniz.

E-ticaret sitenizi Sevgililer Günü’ne en iyi şekilde entegre etmek için profesyonel bir firmadan destek alabilirsiniz. Farklı romantik tasarımlar arasından dilediğinizi seçebilir, kolayca uygulatabilirsiniz.

Diğer Yazılar
Bizden Bilgi Almak için
Formu Doldurun
NeKasam'ın sunduğu gelişmiş çözümler hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen formu doldurun.
Teşekkür ederiz! Başvurunuz alındı!
Eyvah! Formu gönderirken bir şeyler yanlış gitti.