E-Ticaret Paketi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

E-ticaret siteleri artık tüketici dostu bir yapıda 24 saat boyunca hizmet vermektedir. Tüketiciler 24 saat boyunca kesintisiz olarak hizmet veren bu sitelere erişim sağlar ve bu siteler sayesinde her noktaya ürün satışı yapmaya imkân bulunmaktadır. Bu yüzden her zaman kullanıcılara gereken desteği ve yardımı sağlayacak şekilde e-ticaret sitelerinin dizayn edilmesi gerekmektedir. Bundan dolayı da e-ticaret paketi seçerken dikkat edilmesi gerekenler oldukça önemlidir. Konu ile alakalı dikkat etmeniz gereken detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

E-ticaret Sitelerinde Kullanılan Yazılımlar Nasıl Olmalı

E-ticaret sitelerinde kullanılan yazılımlar için piyasada birçok alternatif bulunmaktadır. Piyasada bu hizmeti veren çok sayıda yazılımcı ve firma bulunmaktadır. Bununla birlikte bu yazılımları ücretsiz bir şekilde de bulabilirsiniz ama istenilen sonucu elde etmek istiyorsanız size özel bir yazılım olması daha elverişli sonuçların alınmasını sağlayacaktır. Ücretsiz yazılımlar da büyük ölçüde işinizi görebilir fakat bu konuda ne kadar bilgi sahibi olursanız olun açık kodların erişilebilir olması nedeniyle sisteminiz her zaman saldırıya açık olacaktır. Bu yüzden bu yazılımın gerekli güvenlik önlemlerine sahip olması gerekmektedir.

Destek Ekipte Yazılım Geliştirici

Destek ekibinizde yazılım geliştirici olması da önemli noktalar arasında yer almaktadır. Bu konuda alacağınız destek size mevcut sistemi kurup verdikten sonra meydana gelen sorunlar da veya yardıma ihtiyacınız olduğunda size destek vermeye devam etmelidir. Bu desteği sağlamıyorsa bu durum mutlaka sorunlara yol açacaktır. Kısa ya da uzun vadede bu konuda hem zaman kaybı hem de para kaybı yaşamanız kaçınılmaz bir durumdur.

Hizmet Alınacak Firmanın Referansları

E-ticaret paketi seçerken önemli detaylar arasında hizmet alacağınız firmanın referansları da yer almaktadır. Bu yüzden bir firmadan bu konuda hizmet almadan önce hizmet alınacak firmanın referanslarını kontrol edin. Birçok firma referans alanına sahip değildir veya referanslarını gizli tutmaktadır. Böyle bir durumda kesinlikle firmanın geçmişte yapmış olduğu işleri, sahip olduğu referansları ve hizmet verdiği kurum ya da kişilerin yorumlarını araştırmanız sizin açınızdan faydalı olacaktır.

Paket İçeriği ve Ödemeler

E-ticaret paketi seçerken paketin sahip olduğu içerikler ve ödemeler de önemlidir. Ömür boyu lisans verdiğini iddia eden firmaların sayısı oldukça fazladır. Fakat bu firmaların birçok profesyonel iş yapmaya geldiğinde talep ettiği yüksek tutarlara karşılık olarak yeterli desteği veremiyor. Hazır sistemler yerine size özel bir sistem sunan ihtiyacınız olduğunda gereken güncellemeleri, güvenlik sertifikalarını, yedekleme ve barındırmayı ve destek hizmetlerini en iyi şekilde sağlayan firmaları tercih etmeniz mantıklı bir seçenektir. Ayrıca size sunulan sistemi incelemeden hareket etmeniz gerekiyor. Çünkü böyle bir durumda yaşayacağınız sıkıntılar sizi daha da zor duruma sokabilir. Bu yüzden e-ticaret paketi seçerken marka ve fiyat üzerinde konuşmaya başlamadan önce demo talep edebilirsiniz.

SEO Uyumlu Paketler

SEO uyumlu paketler e-ticaret paketi seçmeli önemli ayrıntılarından biridir. Eski yazılımlar kullanmak yerine ürünlerinizi ve hizmetlerinizi tanıtacağınız kategori sayfasında giriş yapılacak ürünlerin başlıklarına göre sayfa adresi oluşturulmalıdır. Aynı zamanda otomatik Google haritası olması da oldukça önemlidir. Bunun gibi çok sayıda önemli detay e-ticaret sayfanızda bulunmalıdır. Aksi takdirde siteniz Google gibi arama motorlarında yapılan aramalarda alt sıralarda kalacaktır. Bu yüzden SEO uyumlu paketler tercih ederek arama sonuçlarında daha üst sıralarda çıkmayı sağlayabilirsiniz.

E-Ticaret Paketleri İçin Ek Tavsiyeler

E-ticaret paketini seçtikten sonra yine bazı ihtiyaçlarını söz konusu olabilir. Bunların bazıları opsiyonel olmakla birlikte zorunlu değildir ve sizin tercihlerinize göre satın alınabilir. Opsiyonel olan ama yapıldığı halde size kesinlikle fayda sağlayacak olan birçok çalışma bulunmaktadır. Sosyal medya ve dijital reklamlar üzerinde doğru hamleler yaparsanız ve SEO konusunda gerekenleri yaparsanız bunların faydasını fazlasıyla görürsünüz. Tüm bu detayları profesyonel bir şekilde sağlayan firmalarla beraber çalışmak güven ve kolaylık sağlamasının yanı sıra fiyat açısından da gerekli desteği size sağlayacaktır.

Ayrıca satın alacağınız e-ticaret paketinde entegrasyon çözümlerinin sunulması da oldukça önemlidir. Birçok farklı platform üzerinden oluşturacağınız sanal mağazaları ürün listeleme yapmak için entegrasyon çözümlerine ihtiyaç duyarsınız. Bu yüzden satın almayı düşündüğünüz yazılımda bu seçeneğin de bulunması oldukça önemlidir. Nasıl bir e-ticaret paketine ihtiyacınız olduğuna karar verdikten sonra alacağınız hizmet karşılığında fiyat performans değerlendirmesi yaparak son kararınızı verebilirsiniz.

Diğer Yazılar
Bizden Bilgi Almak için
Formu Doldurun
NeKasam'ın sunduğu gelişmiş çözümler hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen formu doldurun.
Teşekkür ederiz! Başvurunuz alındı!
Eyvah! Formu gönderirken bir şeyler yanlış gitti.