E-Faturada Özel Entegratör Değişikliği Yapmak İçin Gerekli Bilgiler

E-dönüşüm süreçlerinde sahip olduğunuz entegratörü değiştirmek isteyebilirsiniz. Özel entegratörlerle çalışmak istemeniz durumunda ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Neredeyse tüm sektörler için zorunlu hale gelen e-fatura sistemi, Gelir İdaresi Başkanlığının Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’nde gerçekleştirmiş olduğu değişiklikler ile bambaşka bir forma dönüştü. 535 numaralı tebliğde özel entegretör seçimlerinin yapılabileceği yer alıyor. İlk kez e-fatura kullanacaklara özel olarak sunulan bu hizmet, sisteme yabancı olanların hayatını kolaylaştırıyor. Halihazırda bir entegratör ile çalışan kişi, kurum ve kuruluşlar ise entegratör değişikliği yapıp yapamayacağı konusunda muallakta.

Özel Entegratörlerin Artıları Nelerdir?

özel entegratörler irsaliye, e-arşiv fatura ve e-fatura gibi elektronik belgelerin düzenlenmesini sağlar. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından onaylı aracı kurumlar olan özel entegratörler, elektronik belgelerin saklanması ve iletilmesi gibi işlemler için de tercih edilir. Başvuru sürecinizin hızlı bir şekilde tamamlanmasına olanak sağlayan özel entegratörler, e-faturaya geçiş sürecinde ihtiyacınız olan desteği sizlere sunar. NetKasam’ın anahtar teslim fatura hizmetinde olduğu gibi kapsamlı bir hizmet almak için siz de dakikalar içerisinde dijital fatura kesme işlemleri için gerekli olan süreci tamamlayabilirsiniz. 10 yıla kadar elektronik ortamda e-faturalarınızı bulabileceğiniz bu sistem, faturalarınızın saklanmasına olanak sağlar. Faturalarınızı tasarlayabileceğiniz, boyutunu düzenleyebileceğiniz ve rengini belirleyebileceğiniz özel entegratörler sayesinde firmanızın logosunu da faturaya eklemeniz mümkündür.

Özel Entegratör Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğru entegratör seçimi şirketinizi başarıya taşıyan en önemli unsurlardan bir tanesidir. Destek hattı çok yoğun olmayan entegratörleri seçmeye özen göstermelisiniz. Entegratörün 7/24 çalışması oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra gerekli tüm izinlerin alınmış olması gereklidir. Entegratör, aynı zamanda saklama hizmeti de verebilmelidir. Kriz yönetim planının bulunduğu özel entegratörler, olması bir kriz anında müdahalede bulunarak olası zararların büyümeden sonlanmasına yardımcı olur. Eğer siz de özel entegratörünüzden memnun değilseniz entegratör değişikliği yapabilirsiniz. Bu değişiklik eski entegratör firması ile anlaşmayı sonlandırmak ve yeni entegratör firma ile anlaşmak şeklinde olabilir. Yeni entegratör firmasının size göndermiş olduğu link ile sistemi öncelikle aktifleştirmeniz gereklidir. Daha sonra eski özel entegratörünüz ile görüşerek sistemden çıkış yapılması için talepte bulunabilirsiniz.

Sadece entegratörler arasında değil, aynı zamanda e-dönüşüm yöntemleri arasında geçiş yapmanız da mümkündür. Özel entegratör ile anlaştığınızda entegratör, GİB Portal yönetimi üzerinden entegrasyon yönetimine geçiş yapar. Yani bu süreçtede sizin herhangi bir işlemde bulunmanıza gerek kalmaz. Sonraki süreçte GİB Portal hesabınız otomatik olarak kapanır. BİS raporunu ve test tanım formunu efatura@gelirler.gov.tr adresine göndermeniz gereklidir. Akabinde GİB Portal hesabınız otomatik olarak kapanır. Eğer tam tersi bir işlem gerçekleştirecekseniz, yani entegrasyon sisteminden GİB Portal yönetim sistemine geçiş yapmak istiyorsanız Gelir İdaresi Başkanlığına imzalı ve kaşeli dilekçe ile başvuruda bulunmanız gereklidir. Bu işlemi tekrar entegrasyona geçmek için kullanmak istiyorsanız entegrasyon testlerini yenilemeniz gereklidir. Bu işlemlerle zaman kaybetmek istemiyorsanız sizin için en avantajlı olan sisteme şirketiniz için özel bir analiz yaptıktan sonra karar verebilirsiniz.

Özel Entegratör ile E-Faturalarınızı Özelleştirin

Firmanızın çok daha profesyonel bir görünüme kavuşmasına olanak sağlayan bu sistem, müşteriye not girebileceğiniz özel bir alana da sahiptir. Dilediğiniz kadar e-fatura kesip düzenlemenize olanak sağlayan özel entegratör sayesinde limitsiz bir şekilde fatura alıp gönderebilirsiniz. İşletmelerin maliyetlerini düşürecek hızlı, kolay ve basit bir paydaya sahip olan özel entegratörler, aynı zamanda yardıma ihtiyaç duyduğunuzda 7 gün 24 saat burada destek alabileceğiniz bir müşteri temsilci hakkına da sahiptir. Siz de özel entegratör seçerken mobil uyumlu olmasına ve bu sayede finansal yönetiminize bulunduğunuz yerden gerçekleştirebilmenize özen göstermelisiniz. Bunun yanı sıra entegratörün işlemlerinize hız katması ve kolay kullanım sağlaması için basit bir arayüze sahip olması da gereklidir. Verilerin saklanma hizmetinin bulunduğu özel entegratörler beklentilerinizi tam olarak karşılayacaktır. GİB onaylı, 7 gün 24 saat boyunca çalışabilir bir yapıya sahip olan özel entegratörler için hemen bizimle iletişime geçin. Kurumsal kimliğinizi korumak ve geliştirmek için özelleştirebileceğiniz faturalar için NetKasam’ı tercih edin! Anahtar teslim hizmetlerin yürütüldüğü NetKasam’da işletmenizi geliştirecek ve iş akış süreçlerinizi optimize edecek birçok detay bir arada bulunuyor. Her ölçekten işletmenin taleplerine yanıt veren NetKasam, sizi en doğru sonuçlara ulaştırıyor.

Diğer Yazılar
Bizden Bilgi Almak için
Formu Doldurun
NeKasam'ın sunduğu gelişmiş çözümler hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen formu doldurun.
Teşekkür ederiz! Başvurunuz alındı!
Eyvah! Formu gönderirken bir şeyler yanlış gitti.