Customer Stories

Kur riski nedir ve nasıl yönetilir?

Kur riski, döviz kurlarındaki dalgalanmaların bir işletmenin finansal durumu üzerindeki olumsuz etkisini ifade eder. Kur dalgalanmaları, özellikle döviz cinsinden borçlanan veya farklı para birimleriyle ticaret yapan işletmeler için önemli bir risk oluşturabilir. Kur riskini yönetmek için kullanılan yöntemler arasında döviz türev ürünleri (forward, opsiyon, swap), doğal hedge (farklı para birimlerinde gelir ve giderlerin eşleştirilmesi) ve döviz hesapları bulunmaktadır. İşletmeler, risklerini belirlemek ve uygun hedge stratejilerini oluşturmak için finansal analizler yapabilirler.

Client
Industry
Services
Date
Verified writer
Customer Stories

More customer stories

Customer story

ASIN Numarası nedir?

ASIN (Amazon Standard Identification Number), Amazon'un kendi içinde geliştirdiği ve kullanılan bir ürün tanımlama numarasıdır. Her bir ürün için Amazon tarafından atanmış benzersiz bir 10 karakterlik alfanümerik kod olan ASIN, Amazon'daki milyonlarca ürünün kolayca sınıflandırılmasını ve tanınmasını sağlar. Bu kod, Amazon'da bir ürünün kimliği gibi işlev görür ve ürünün arama sonuçlarında doğru şekilde yer almasını, müşteriler tarafından kolayca bulunmasını ve satıcıların stok yönetimi gibi işlemlerini basitleştirmesine olanak tanır.

Read Story
Customer story

Çok Kanallı (Omnichannel) E-Ticaret Nedir?

Çok kanallı e-ticaret, işletmelerin çeşitli satış kanallarını (online mağaza, fiziksel mağaza, sosyal medya, mobil uygulamalar vb.) entegre bir şekilde kullanarak müşterilere kesintisiz bir alışveriş deneyimi sunmasını ifade eder.

Read Story
START YOUR FREE TRIAL

Ready to transform your product? 🚀