Online Ön Muhasebe Yazılımları Nasıl Popüler Oldu?

Fiziksel bir mağazaya, E-ticaret sitesine ya da pazaryeri mağazalarına sahip olanlar için muhasebe işlemleri çok önemlidir. Kayıtların ve faturaların doğru şekilde oluşturularak saklanması gerekir. Karmaşık bir sistem firmanın işleyişine doğrudan etki edecek, mali ve stok kayıtlarda karışıklığa neden olacaktır.

Online muhasebe programları E-ticaret ve pazar yerleri sayısının artmasıyla popüler olmuştur. İnternet üzerinden satış yapma imkânı sağlayan bu mağazalar giderek daha çok rağbet görmektedir. Geleneksel yönteme göre daha avantajlı olması kısa sürede çok sayıda firmanın online sisteme geçmesini sağlamıştır.

Online Muhasebe Her An Her Yerden Sisteme Giriş Yapma İmkânı Sağladı

Online ön muhasebe yazılımına sahip olmanızın en büyük avantajlarından biri istediğiniz her an sisteme erişebilir olmanızdır. Üstelik bunun için ofiste olmanıza gerek yok. Sisteme giriş yapın ve faturalarınızı, hesaplarınızı düzenleyin. Yaptığınız işlemleri bulut teknolojisi sayesinde yedekleyebilir, elektrik kesintisi gibi durumlar sona erdiğinde kaldığınız yerden çalışmaya devam edebilirsiniz.

Daha Çevreci Bir Sistem Olduğundan İlgi Gördü

Gerekli belgelerin bilgisayar ortamında hazırlanması ve gönderilmesi kâğıt israf edilmesinin önüne geçer.  Tüm faturaları çıktı almanız gerekmez. Dokümanlar online ortamda biriktirilerek arşiv oluşturulabilir. Belgelerinizi depolamak için harici bellek kullanabilir, bu sayede depolama için ekstra alana ihtiyaç duymayabilirsiniz. Tüm dokümanlarınız otomatik olarak yedeğe alınacaktır. Bu da belgelerinizin güvenliği bir şekilde saklanmasına yardımcı olur.

Zamandan Tasarruf Edilerek Az Zamanda Daha Çok İş Yapıldı

Çalışmalarda en önemli noktalardan biri de işe ayrılan vakittir. İşe çok fazla zaman ayrıldığında çalışanlarda stres gibi istenmeyen psikolojik durumlar gözlenebilir. Bu da firmanızda iç karışıklık olmasına neden olacak, işleyiş aksayacaktır.

Online muhasebe programı az zamanda çok iş halletmenizi sağlayarak zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Bu sayede ekstra işlerinize daha iyi odaklanabilirsiniz. Online muhasebe programınıza farklı bilgisayarlardan erişim sağlayarak birçok işi aynı anda yapabilirsiniz. Program sayesinde;

  • Harcama ve gider evrakları pratik bir şekilde sisteme girilir.
  • Evrakların kopyaları kolay bir şekilde yedeklenir.
  • Fatura ve banka ödemeleri takip edilerek hızlı ödeme sağlanır.
  • Verilerinizi paylaşma imkânı sağlar.
  • Dokümanlar istenildiği zaman rahatlıkla bulunup çıktıları alınabilir.
  • Stok takip – satış gibi önemli raporları hızlı bir şekilde oluşturulabilir.
  • Verilerinize istediğiniz zaman ulaşmanızı sağlar.

Sorunlara Kısa Sürede Kolay Çözüm Sağlandı

Online muhasebe programında herhangi bir sorun yaşadığınızda teknik destek ekibinden yardım alabilirsiniz. Görevlinin firmanıza gelmesine gerek yoktur, uzak bağlantı sayesinde sorunu kısa sürede çözebilir. Programda size yol gösterecek gerekli işlemler rehberleri de bulunmaktadır. Rehberden yararlanarak sistemin işleyişi hakkında detaylı bilgi sahip olabilirsiniz. Aksaklıkları kolay bir şekilde halletmeniz en kısa sürede çalışmaya başlamanızı ve zamandan kazanmanızı sağlar.

Farklı Yazılımlarla Kolay Entegre Oldu

Eski yazılımlardan kurtularak, yalnızca online ön muhasebe programı kullanılması verimliliğin üst düzeye çıkmasına yardımcı olur. Kullandığınız başka programlar varsa sistem size entegrasyon bakımından kolaylık sağlayacaktır. İstediğiniz bilgileri sorunsuz bir şekilde yeni programa aktarabilirsiniz, üstelik herhangi bir veri kaybı olmadan.  Bu sayede daha önceki stok ve nakit yönetimi bilgilerinizi bulmak için eski programa giriş yapmanız gerekmez.  Yeni sistemler kullanmayı bilen bir personel aldığınızda eskisini bilmediği için zorluk da yaşamazsınız. Tek bir uygulama kullanılması zaman yönetimi için de yararlı olacaktır.

Kolay Stok Takibi Yapmaya İmkân Verdi

İş yerinizde stoklu çalışma düzeniniz varsa ve online bir sisteminiz yoksa bunları yazarak not etmeniz gerekir. Aksi takdirde stok takibinizin yapılması güç olacak, bu da sizi sıkıntıya sokacaktır. Online muhasebe programı kullanmak bu tür problemleri ortadan kaldırmayı sağlar. Satışlar barkod sistemiyle anında programa aktarılır. Böylece kolay bir şekilde stok takibi yapılabilir. Mal alış-satış bilgilerinizi istediğiniz zaman görüntüleyebilir ve takip edebilirsiniz.

Kolay Raporlama Sayesinde İleriye Yönelik Sağlam Adımlar Atıldı

İş yerinde sürekli ürün girişi, çıkışı ve ödeme gibi işlemler olduğundan durumu takip etmek güçleşebilir. Online muhasebe programı kolay raporlama elde etmenizi sağlar. Elde ettiğiniz bilgilerle geleceğe yönelik planlar yapabilirsiniz. Borç- alacak gibi konulardaki notlarını takvime kaydederek planlı çalışabilirsiniz. Planlı çalışma sayesinde işinizi de daha büyütme imkânı da sağlanır. Bu tür işlemler için farklı program kullanmanıza gerek kalmaz.

NetKasam eTicaret Sistemi
NetKasam ile E-Ticarette Sınır Tanımayın!

e-Ticarette global pazarlarda yer alarak potansiyelinizi yakalayın. NetKasam, yurtiçi ve yurtdışı pazaryerleriyle kolay entegrasyon sağlar ve muhasebe süreçlerinizi basitçe yönetmenize olanak tanır. Daha geniş bir müşteri kitlesine ulaşmak, satışlarınızı artırmak ve e-ticarette sınırları zorlamak için NetKasam'ın sunduğu avantajları keşfedin.

Ücretsiz Dene
Diğer Yazılar
Bizden Bilgi Almak için
Formu Doldurun
NeKasam'ın sunduğu gelişmiş çözümler hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen formu doldurun.
Teşekkür ederiz! Başvurunuz alındı!
Eyvah! Formu gönderirken bir şeyler yanlış gitti.