Özel Günlerde Pazaryerleri Entegrasyonu ile Çalışmak

Yıl içerisinde birçok özel gün bulunuyor. Elbette her biri bizim için aynı önemde olmasa da tüm insanlığın kutladığı ve bu günlerde birbirine hediyeler aldığı bir dönem olduğu için pazaryerleri oldukça hareketli oluyor. Dolayısıyla özel günlerde pazaryerleri ile bir şekilde çalışmak satıcılar için oldukça önemlidir. Dolayısıyla pazaryeri entegrasyonu bu noktada size ciddi avantajlar sağlayacaktır.

Günümüz dünyasında birçok insan hem bilgisayar ve tablet üzerinden tarayıcılarla, hem de telefonlarda yer alan aplikasyonlarla e-ticaretin ve pazaryerlerinin keyfini sürüyor. Yıl içerisinde hem sizin için özel olan hem de tüm dünyanın özel olarak kabul ettiği günlerde buradan hızlı ve güvenli bir şekilde alışveriş yapmak satıcılar kadar tüketicilere de büyük kolaylık sağlıyor. Her iki tarafı da bir noktada buluşturan büyük pazaryerleri özel günlerde milyonlara ulaşan satış rakamları ile göz dolduruyor.

Tüm dünyada kutlanan ve sevgililerin en azından yılın bir günü birbirlerine hediyeler alıp verdiği 2022’nin 14 Şubat’ında normal günlere göre sepetler yüzde 32,7 oranında fazla doldu. Özellikle Şubat ayının hemen başında başlayan bu hediye satın alma isteği, 10 ila 13 Şubat arasında en üst noktaya ulaşıyor. Bazı durumlarda 14 Şubat günü özellikle çiçek gibi anında gönderilen ürünler tükenme noktasına geldi.  Dolayısıyla özel günlerde pazaryeri entegrasyonu ile çalışmak size satış öncesi, sırası ve sonrası için ciddi zaman kazandırabilir.

Pazaryerlerini Bir Yerde Toplayın ve Stokları Otomatik Güncelleyin

Satıcılar genellikle tek pazaryeri ile değil, birden fazla yer ile çalışma gerçekleştirirler. Dolayısıyla bu tür yerlerin hepsini tek başınıza kontrol etmek normal zamanda sizi zorlamayabilir. Ancak pazaryeri entegrasyonu ile çalışmak size ciddi avantaj sağlayacaktır. Yapacağınız ufak bir çalışma ile tüm pazaryerleri tek çatı altında toplanır ve satış yaptıkça stoktan ürün düşmek otomatik hale gelir. Örneğin x pazaryerinde yaptığınız bir satış sonrasında tüm sistemlerden otomatik olarak bir stok düşmek durumunda kalırsınız ki bu da ürünü almak isteyenlere bilgi verir. Ancak bunu elle yaptığınızda hem zaman kaybı yaşarsınız hem de ileride doğabilecek sorunları önlememiş olursunuz.

Özellikle özel günlerde satışın hızlı olduğu ve stokların süratle eridiği bir yerde pazaryeri entegrasyonu kullanmıyorsanız diğer satışları takip etmeniz gittikçe zorlaşır. Çünkü tek bir ürün satmıyorsunuz ve her birinin nasıl eridiğini gördüğünüzde kendinizi ciddi anlamda sıkışmış hissedebilirsiniz. İşte entegre çalışmak için geliştirilen sistemler sayesinde bu sorunu çözüme kavuşturur, bir sitede sattığınız ürünü diğer sitelere de otomatik olarak yansıtabilirsiniz.

Pazaryeri Entegrasyonu ile Otomatik Fatura Kesin

Ticaret yapıyorsanız sattığınız ürüne karşılık fatura kesmeniz ve bunu da tüketiciye ulaştırmanız gerekmektedir. Dolayısıyla ülkemizde ve dünyada özel günlerde yaşanan satış patlamaları otomatik olarak fatura kesmenin zorluğunu da beraberinde getirmektedir. Normal günlerde günde 20 satış yapıyorsanız bunun takibini ve fatura kesimini yapmak size zor gelmeyebilir. Ancak özel günlerde bu rakam eğer günün anlam ve önemine uygunsa ciddi anlamda yukarıya çıkabilir ve bu durumda anında fatura kesmek hem zaman kaybı olacaktır hem de bu işi takip etmek oldukça güçtür. Dolayısıyla hangi platformda olursa olsun satılan ürüne karşılık otomatik olarak fatura kesme işi pazaryeri entegrasyonu tarafından yapılır.

Siparişleri ve Kargoları Tek Panelden Kontrol Edin

Pazaryerlerinin en hassas olduğu konulardan birisi de ürünün zamanında ve eksiksiz bir şekilde tüketici ile buluşturulmasıdır. E-ticaret firmalarının en fazla dikkat ettiği konulardan olan kargoya gerekli önemi vermediğiniz takdirde ceza yeme ve en sonunda sistemden çıkartılma söz konusu olabiliyor. Bu bağlamda pazaryeri entegrasyonu olmadan yoğun günlerde hizmet vermek sizi karmaşanın içerisine sokabilir ve dolayısıyla ceza almamıza da sebep olabilecek olaylar silsilesini başlatabilir. Birbirinden farklı pazaryerlerinden birçok sipariş alabildiğimiz bu sanal dünyada sipariş takibini iyi yapmamız gerekiyor. Satılan her ürüne gelecek kargo numaraları ile tek tek uğraşmak yerine özel olarak hazırlanmış bir program bunları sizin yerinize yapabilir. Dolayısıyla pazaryeri entegrasyonu sayesinde hem hızlı bir şekilde müşterilerinize ürünlerini gönderme hem de bunların takibini yapma şansı elde edersiniz. Tüm bunlara ek olarak müşterilerinizden tam not alır, çalıştığınız pazaryerinin yıldızı olabilirsiniz.

NetKasam eTicaret Sistemi
NetKasam ile E-Ticarette Sınır Tanımayın!

e-Ticarette global pazarlarda yer alarak potansiyelinizi yakalayın. NetKasam, yurtiçi ve yurtdışı pazaryerleriyle kolay entegrasyon sağlar ve muhasebe süreçlerinizi basitçe yönetmenize olanak tanır. Daha geniş bir müşteri kitlesine ulaşmak, satışlarınızı artırmak ve e-ticarette sınırları zorlamak için NetKasam'ın sunduğu avantajları keşfedin.

Ücretsiz Dene
Diğer Yazılar
Bizden Bilgi Almak için
Formu Doldurun
NeKasam'ın sunduğu gelişmiş çözümler hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen formu doldurun.
Teşekkür ederiz! Başvurunuz alındı!
Eyvah! Formu gönderirken bir şeyler yanlış gitti.