E-Ticaret Siteniz Anneler Günü’ne Hazır Mı?

Anneler günü dünyanın farklı yerlerinde binlerce kişi tarafından kutlanan bir gündür. Annesinin kıymetini anlayarak onu mutlu etmek isteyen kişiler güne özel bir hediye alır. Mutfak eşyalarından kıyafete, elektronik cihazlardan aksesuara, ev tekstilinden kitaba kadar birbirinden farklı kategoride milyonlarca ürün hediye olarak satın alınabilir. Tek bir ürün alınabileceği gibi farklı ürünler alınarak birlikte hediye de edilebilir. Bunların yanı sıra fotoğraf çıkarma, kupaya güzel sözler yazdırma gibi kişiselleştirilmiş hediyeler de tercih edilebilir.

Müşteriler ne alacaklarını düşüne dursun siz E-Ticaret mağazası sahibi olarak sitenizi Anneler Günü’ne hazırlamalısınız. Çünkü her yıl 7 Mayıs’ta kutlanan bu özel güne yaklaşırken satış oranlarınızı artmaya başlayacaktır. Artan talebi karşılamak ve öncesinde müşterileri sitenize çekmek için belirli çalışmalar yapabilirsiniz.

E-Ticaret Sitenizde Anneler Günü’ne Uygun Ürünler Satın

Çalışmalara ilk olarak sattığınız ürünlerin Anneler Günü’ne uygunluğuna karar vererek başlayabilirsiniz. Mevcut ürünleriniz talebi karşılamayacaksa ürünlerinizin yanında güne uygun hediyeler verebilir, ya da bünyenize yeni ürünler ekleyebilirsiniz.

Sitenizde Anneler Günü’ne özel satın alınabilecek ürünlerin olduğundan emin olduktan sonra tasarım aşamasına müdahale etmelisiniz. Sitenizi bu özel güne uygun hale getirmek için tasarımınızda bir takım değişiklikler yapabilirsiniz. Siteniz fiziksel mağazanızın da bir yansıması olduğundan ziyaretçilerin ilk dikkatini çeken şey tasarım olur. Daimi müşterileriniz yaptığınız değişiklikleri anında fark ederken diğer müşteriler de sitenizi ilgi çekici bulacaktır.

Tasarımda değişikliğe giderken ilgi çekici bannerlar kullanabilirsiniz. Böyle bir afiş müşterilerde tıklama ve satın alma isteği uyandıracaktır. Bunun dışında pop-up yani küçük pencereler kullanarak da ziyaretçileri annelerine hediye almaya ikna edebilirsiniz. Siteye giren ya da ayrılmak üzere olan kullanıcılara bu şekilde ulaşabilirsiniz. Yeni ürünler önererek sitenizden ayrılmaktan vazgeçirebilirsiniz.

Anneler Günü’ne Özel İndirimler ve Kampanyalar Yapın

Anneler Günü’ne uygun ürünler satmıyor olmak sizi endişelendirmesin. Belirli oranda alışveriş yapan müşterilere özel kampanyalar yapabilirsiniz. Bunun için kalpli ürünler, mum ya da çiçek gibi cezbedici ürünler kullanabilirsiniz. Göndereceğiniz kargonun içerisine annelerin önemini anlatan güzel sözler yazılı bir kartta koyabilirsiniz. Küçük ancak etkili yöntemlerle bu özel günü bir fırsata dönüştürebilirsiniz. Müşterileriniz paketi açtıklarında çok mutlu olacak ve size olumlu puan verecektir. Bunun pazarlamaya olan etkisi ise kaçınılmazdır.

Müşteriler özel günleri bir fırsat olarak görür. Böyle günlerde hediye dışında başka almak istedikleri ürünlerin de indirime girdiğini görürlerse satın almak isterler.  Bu nedenle Anneler Günü’ne özel indirimler yapmanız da müşterilerin ilgisini çekecektir.  Sizin için daha yoğun çalışma anlamına gelen özel günler müşterilerin istedikleri ürünlere kavuşması demektir. İndirim ve kampanya çalışmalarınızı satmak istediğiniz tek bir ürün üzerinde ya da sitenin genelinde uygulayabilirsiniz.

Anneler Günü Kampanyalarınızı Duyurun

İndirim ve kampanyalarınızın ne şekilde uygulanacağına karar verdikten sonra bunları müşterilere duyurmanız gerekir. Doğru yapılmış bir pazarlama kampanyası size başarı getirecektir. İndirim ve kampanyalarınızı duyurmak için sosyal medya, e-posta ve SMS kullanabilirsiniz. Etkili metinleriniz ve kaliteli fotoğraflarınızla müşterileri mağazanıza çekebilirsiniz. Bunun yanı sıra video çalışması da yapabilirsiniz. Müşterilerin sizi samimi bulacakları, kendilerine yakın hissedecekleri, onları annelerine hediye almaya ikna edecek bir video hazırlayabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınıza ürünlerin gerçekte nasıl göründüğünü koyabilir, güzel bir kombinle satın almaya ikna edebilirsiniz. Popüler Instagram sahiplerinden ya da bloggerlardan Anneler Günü’ne özel yaptığınız çalışmaları duyurmasını isteyebilirsiniz. Ürünlerinizden göndererek kullanıcılara tanıtmasını talep edebilirsiniz. Birinci ağızdan ürünleriniz hakkında olumlu cümleler duymak müşterilerin size güvenmesini sağlayacaktır.

Anneler Günü’ne özel 50 TL üzerine ücretsiz kargo seçeneği sunmanız da iyi bir seçenek olabilir. Normalde 100 TL üzerine kargo ödemeyen müşteriler bunu daha aşağıya çektiğinizi fark ettiklerinde sizi tercih edebilirler.

Anneler Günü’ne Profesyonel Bir Firmayla Hazırlanın

Profesyonel bir firmadan E-Ticaret sitenizi Anneler Günü’ne hazır hale getirecek adımları uygulamasını isteyebilirsiniz. Alacağınız hizmet sitenin kısa sürede özel güne uygun hale gelmesini sağlayacaktır. Alanında deneyimli firma, size bu özel güne göre yapılan hazır temalardan gösterecek, dilediğinizi seçmenizi sağlayacaktır. Ayrıca çalışmaların tüm aşamalarını titizlikle yürütecektir. Anneler Günü’ne en iyi şekilde hazırlanmak için yapmak istediğiniz tüm değişiklikleri firmaya mutlaka söyleyin. Özel gün geçtikten sonra tasarımınızın eski haline döndürüleceğinden de emin olun.


Diğer Yazılar
Bizden Bilgi Almak için
Formu Doldurun
NeKasam'ın sunduğu gelişmiş çözümler hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen formu doldurun.
Teşekkür ederiz! Başvurunuz alındı!
Eyvah! Formu gönderirken bir şeyler yanlış gitti.