Online Ön Muhasebe Programı Kullanmanın Avantajları

Online ön muhasebe programları, ön muhasebe işlemlerini web tabanlı bir sistem üzerinden kayıt altına almak isteyen işletmeler için adeta bir kurtarıcıdır. Günlük işleyişi hızlandıracak ve iş hayatını kolaylaştıracak özellikleri ile online ön muhasebe programı kullanmanın avantajlarını sizin için özetledik.

E-Ticaret alanında yeni bir iş kurmak ve bunu uygulamaya geçirmek oldukça heyecanlı bir süreçtir. Ancak bu aşamada karşınıza çıkan ön muhasebe işlemleri zaman alacağından heyecanınızın yok olmasına neden olabilir. Finansal işlemlerinizi excelde ya da geleneksel olarak bilinen defter yöntemiyle kayıt altına almak oldukça zordur. Çünkü para transferi, fatura ödeme ya da kesme gibi işlemler için bile ofiste olmanız gerekir. Bu noktada yardımınıza online ön muhasebe programları koşacaktır. Programlar sundukları özellikler sayesinde hem işletme sahipleri hem de muhasebeciler için oldukça pratik kullanım sağlar. Sunulan özelliklerin neler olduğunu ve içeriğini merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Kısa Sürede Kullanmaya Başlanabilir

Programı kullanmanız için uzun süre beklemenize gerek yoktur. Özel donanım, yazılım ve kurulum gerekmediğinden oldukça pratiktir. Siteye girerek üyelik hesabı oluşturmanız yeterlidir. Aşamaları takip ederek verilerinizi kaydetmeye başlayabilirsiniz. Herhangi bir veri tabanına ihtiyacınız olmadığından oldukça ekonomiktir. Kurulumun yapılması için uzmanın firmanıza gelmesini beklemenize de ihtiyaç olmayacaktır. Aklınıza “Her şeyi kendim yapacaksam eski verilerimi sisteme nasıl yükleyeceğim?” diye bir soru gelebilir. Böyle bir durumda verilerinizi excel dosyası olarak sisteme yüklemelisiniz. Böylece kaldığınız yerden muhasebe işlemlerinizi kaydetmeye devam edebilirsiniz.

Eğitime Gerek Yoktur

Klasik muhasebe programlarının kullanılabilmesi için eğitim alınması gerekir. Ancak online ön muhasebe programları basit ve kullanışlı olmalarıyla ön plana çıkarlar. Kullanılan kolay dil sayesinde siz ve çalışanlarınız programı nasıl kullanacaklarını anlar.

Türkiye’nin en çok tercih edilen online ön muhasebe programlarından biri olan NetKasam, kolay kullanım sağlayan bir arayüze sahiptir. Herkesin rahatlıkla anlayabileceği bir dil kullanılan program sayesinde verilerinizi kaydetmek çok daha kolay olacak!

Formül ve Tablolarla Uğraştırmaz

Excelde uğraştığınız formüllere ve tablolarla online ön muhasebe programı kullanırken karşılaşmazsınız. Size kalan sadece verilerinizi girerek kaydetmektir. Çalışanlarınızdan “formülü unuttum, tabloyu yanlışlıkla sildim, bilgisayar çöktü” gibi bahaneler işitmezsiniz.

Tahsilat ve Ödemelerin Günü Gecikmez

Online muhasebe programınız ihtiyaçlarınıza yönelik çözümler sunar.  Günü geciken tahsilatlarınız için müşterilerinize faturayı otomatik mail yoluyla gönderebilirsiniz.  Dilerseniz tahsilat ve ödeme zamanlarında size de mail atılabilir. Bu sayede hiçbir detayı kaçırmadan düzenli iş takibi yapabilirsiniz.

Cari Hesap Takibi Kolaylaşır

Müşteri sayısı arttıkça işlemleri aklınızda tutmanız zorlaşabilir. Ödeme ve faturalarınızı kaydettikçe güncellenen online program ile cari hesapları tek tıkla bulabilirsiniz. Borçlarınızı ve alacaklarınızı hesaplayabilirsiniz. Gecikmiş ve gelecekte yapılacak ödemelerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Her An Her Yerden Programa Erişilebilir

Teknolojinin hızla geliştiği bu dönemde bir ofise bağımlı kalmak en istenmeyen şeylerden biridir. Müşterilerinizle iş gezilerinde ya da yemekte olduğunuz bir zamanda ofise gitmek zorunda kalmanız sizi zorlayacaktır. Online programa internet bağlantınızın olduğu her yerden erişebilirsiniz. Yurt dışında ya da herhangi bir yerde toplantıdayken bile finansal verilerinizi görüntüleyebilirsiniz.  İşlerinizi büyütme yolunda adımlar atarken muhasebe işlemlerinizi zamana ve mekana bağlı kalmadan kontrol altında tutabilirsiniz.

Ekip Arkadaşlarının Erişimine Açılabilir

Programı dilediğiniz kişilerin erişimine açarak şeffaflık sağlayabilirsiniz. Ekip çalışanlarınızdan ortaklarınıza ya da genel muhasebecinize kadar birçok kişiye erişim hakkı tanıyabilirsiniz. Daha sonra kişilerin hangi işlemleri yaptığını da kontrol edebilirsiniz.

İstediğiniz An Tek Bir Tıkla Güncellenebilir

Online ön muhasebe programı yeniliklere ayak uydurmak için sürekli güncellenir. Daha gelişmiş bir program deneyimi yaşamak ve en yeni özellikleri kullanmak için programınızı kolaylıkla güncelleyebilirsiniz. Bunun için ekstra ücret ödemenize gerek yoktur.

Ücretsiz Destek Alınabilir

Masaüstü bir program aldığınızda size kurulum aşamasında destek vereceklerdir. Daha sonra destek almak istediğinizde firma sizden danışmanlık ücreti talep edebilir. Online bir program kullanırken ise abonelik süreniz boyunca destek ekibine ulaşabilirsiniz. Sorularınızı ve taleplerinizi ileterek en kısa sürede dönüş alabilir, günlük işleyişinize devam edebilirsiniz.

Tüm özellikleri ele alındığında online ön muhasebe programı kullanmak oldukça avantajlı olacaktır. Yukarıda belirtilen özelliklerden ve daha fazlasından faydalanmak için NetKasam online ön muhasebe programını tercih edebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

NetKasam eTicaret Sistemi
NetKasam ile E-Ticarette Sınır Tanımayın!

e-Ticarette global pazarlarda yer alarak potansiyelinizi yakalayın. NetKasam, yurtiçi ve yurtdışı pazaryerleriyle kolay entegrasyon sağlar ve muhasebe süreçlerinizi basitçe yönetmenize olanak tanır. Daha geniş bir müşteri kitlesine ulaşmak, satışlarınızı artırmak ve e-ticarette sınırları zorlamak için NetKasam'ın sunduğu avantajları keşfedin.

Ücretsiz Dene
Diğer Yazılar
Bizden Bilgi Almak için
Formu Doldurun
NeKasam'ın sunduğu gelişmiş çözümler hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen formu doldurun.
Teşekkür ederiz! Başvurunuz alındı!
Eyvah! Formu gönderirken bir şeyler yanlış gitti.